Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] TUTORIAL - Zmiana podświetlenia wnętrza

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] TUTORIAL - Zmiana podświetlenia wnętrza

    marekatu, witamy, dobrze nie trafiłeś na taką samą skodę octavię I z tym że w kolorze niebieskim ale na warszawskich tablicach :wink:
    Uniden Pro 520XL + President Missouri

  • #2
    [O2] TUTORIAL - Zmiana podświetlenia wnętrza

    EDIT ponieważ zmieniam podświetlenie także mojej nowej O2FL dorzucę kilka spostrzeżeń i nowych zmian na końcu tutoriala EDIT

    Ponieważ lampka oświetlenia wnętrza jest od Passata W8, więc jest czerwona.
    Można oczywiście zmienić podświetlenie lampki na zielony - ale ile to jest roboty!.... :wink: :szeroki_usmiech
    Zatem należy dopasować kolor podświetlenia wnętrza, w moim przypadku na czerwony.
    (podobnie na red/blue zrobiłem swojego czasu w O1)

    I nie jest to wątek - dlaczego czerwony?, a nie różowy?, czy fiołkowy?, tylko techniczne luźne opisy zmian.

    Podświetlenie oryginalnie zrobione jest w technologii SMD (montażu powierzchniowego), więc wymagana jest wprawa, żeby nie przegrzać elementów.
    Najlepiej stosować małą lutownicę kolbową max.30W z wygodną rączką. Gdzie da się podejść to ja lutuję transformatorówką.
    Stosuję czerwone diody SMD firmy Kingbright KA-3528SRC lub SRT lub SRS KA-3528SRS KINGBRIGHT ELECTRONIC - LED | SMD; 3528,PLCC2; czerwony; 50÷150mcd; 3,5x2,8mm; 120°; 20mA; KA3528SRC | TME - Części elektroniczne (WFS)
    Diody te mają inaczej oznaczoną katodę niż diody oryginalnie zielone (odwrotnie) - należy sprawdzić sobie jak są spolaryzowane i oznaczone posiadane diody.
    W każdym razie, odwrotne podłączenie diody spowoduje tylko tyle, że nie będzie ona świecić, także spokojnie.

    Będą tu opisy wszystkich miejsc gdzie się świeci coś na zielono
    włączniki, pokrętła, kierownica, klimatronik, stream mp3, i na koniec szafa


    WŁĄCZNIKI SZYB 3 szt.
    Wyciągamy ramkę z włącznikiem, odpinamy wtyk.
    Z ramki wyciągamy włącznik z zaczepów i rozbieramy mu tył obudowy z zaczepów -
    zdejmujemy membrankę, blaszki, płytkę i mamy wygodny dostęp do diody SMD.




    PANEL SZYB KIEROWCY
    Wyciągamy całą rączkę do góry z zatrzasków.
    Wyciągamy z rączki cały panel z przyciskami - należy mieć ze 4 ręce bo jest 8 zaczepów
    podważamy kolejno dokoła zaczepy i powolutku wyciągamy.
    Bardzo podobnie działamy, aby panel rozpołowić i zdjąć tylną ściankę.
    Potem z górki, rozbieramy membranki i dostajemy się do diod.
    5xSMD do wymiany + jedna pomarańczowa.





    PRZEŁĄCZNIK LUSTEREK
    Wyciągamy ramkę z gałką, odpinamy wtyczkę. Z ramki wyciągamy cały okrągły przełącznik.
    Wyczepiamy zaczepy i ostrożnie wyciągamy nie ruszając suwadłem.
    Mamy 3 diody na wierzchu, z czego 2 dwie są kątowe, wylutowujemy diody.
    Ja nie bawię się w kupowanie kątowych diod, spokojnie da się postawić zwykłą na kancie
    Lutujemy diody i ostrożnie wkładamy wodzik w suwadło. Zatrzaskujemy.






    WŁĄCZNIK ŚWIATEŁ
    Ustawiamy pokrętło na '0' i wciskamy - trzymając wciśnietę przekręcamy w stronę włączenia,
    powinno się w takiej dziwnej pozycji zatrzasnąć, cofają się dzwigienki blokujące i możemy wyjąć włącznik.
    Zdejmujemy przednią maskownicę, rozginamy lekko i ściągamy białą plastikową zawleczkę z ośki.
    Podważamy zaczepy od strony płaskiej i ściągamy tylną obudowę
    Jest 12xSMD z czego 2 są do halogenów i trybu AUTO i ja je zostawiłem zielone.(strzałki)





    REGULATOR ŚWIATEŁ i JASNOŚCI
    Wyciągamy go do siebie podważjąc z boku. Przednią maskownicę odczepiamy z zaczepów i zsuwamy.
    Wyciągamy Ośki z plastików z obu stron i wyciągamy płytkę z pokrętłami.
    Są tu dwie diody SMD, ale mniejsze. Zdrapujemy warstwę lakieru ze ścieżki i cynujemy.
    Spokojnie można przylutować wtedy nasze.





    WŁĄCZNIKI W KONSOLI ŚRODKOWEJ
    Zdejmujemy ramkę konsoli, wyciągamy włączniki i odtrzaskujemy.
    Są dwa rodzaje - z diodą pomarańczową - ESP i bez diody - SET, PARK. itd.
    We włącznikach zwykłych jest dioda jedna soczewkowa, oczywiście wstawiamy czerwoną.
    We włącznikach z pomarańczową kontrolką są dwie, my wymieniamy mniejszą -
    oskrobujemy ścieżki z obu stron, cynujemy i lutujemy naszą.
    Oczywiście zamiast pomarańczowej można wstawić fioletową






    CLIMATRONIK
    Zdejmujemy ramkę i odkręcamy 4xT15, odczepiamy wtyczki, wysuwając do góry blokady, Wyciągamy panel.
    Odkręcamy 12xT10 i rozpoławiamy ostrożnie panel, obudowę z gumkami odkładamy, żeby nie wypadały zębatki.
    Lecimy z diodami, 4 na pokrętłach, 4 na przyciskach, 4 pod LCD'kami, 9 pod wentylatorem
    Dwie są pod grzanymi dupkami, wystarczy odgiąć obudowę pokrętła i da się zmienić.
    Testujemy kolory






    RADIO STREAM MP3
    Zdejmujemy ramkę i zaślepki narożne radia. Odkręcamy 4xT15. Odpinamy wtyczki (wajcha do otwarcia).
    Odkręcamy 4xT8, zaczepy, gałkę i odczepiamy panel czołowy. Wtyczkę od taśmy czymś ostrym rozginamy na boki i wyciągamy.
    Odkręcamy 8xT8 od płytki z LCD i 6xT8 od płytki dolnej. Odczepiamy wtyczkę taśmy - do góry.
    Wymieniamy diody, przyciski przy LCD 10xSMD + 1xSMD przy CD, przyciski dolne 12xSMD + 3xSMD gałka
    Odginamy zaczepy osłony LCD, wyciągamy taśmę (listwa zaciskowa do przodu) i zdejmujemy LCD
    Wymieniamy 16xSMD w rządku - podświetlenie wyświetlacza LCD. Składamy. Uśmiechamy się.







    KIEROWNICA MULTIFUNKCYJNA
    Ściągamy poduszkę, odpinamy wiązki, wysuwamy moduły przycisków wraz ze sterownikiem z kierownicy.
    Rozkręcamy przyciski (4xT6 :!: ) i odtrzaskujemy, mamy na wierzchu wszystko - nie trzeba nawet taśm ruszać.
    W każdym module 4xSMD - łącznie 8. Przelutowujemy. Skręcamy. Montujemy. Pijemy łyk piwa.






    SZAFA
    Wyciągamy włącznik świateł i obydwa dekory. Maskownicę górną kierownicy wyciągamy do siebie.
    Odkręcamy 2xT20 i płaskim ostrzem odczepiamy górę, potem wtyczka z wajchą.
    Mamy licznik na stole, odkręcamy 4xT8 i odczepiamy zaczepy.
    Ściągamy wskazówki - mocno ciągnąc i poważając, ściągamy tarczki obracając w lewo.
    Podważamy płytkę z lewej i prawej i wyciągamy ją z obudowy i złącz pod nią.
    Odginamy osłonę LCD i ściągamy, wysuwamy w górę podstawę wyświetlacza, odblokowujemy taśmy i LCD wychodzi.
    Lutujemy diody według upodobań, ja rozgraniczyłem obroty i prędkość na czerwono. Testujemy (to nie jest niebieski).
    Trzeba wstawić ekrany z kartonu/plastiku, chyba że ktoś lubi kolory mieszane - wskazana innowacyjność.
    Tarcze duże 2x6SMD + 4SMD wskazówki, tarcze małe 2x2SMD + 2 SMD wskazówki, MAXI-DOT 36 SMD
    Składamy z wyczuciem, ustawiamy wskazówki korzystając z testów w VCDS. Pijemy dużo piwa.





    Jak widać można zatankować wodę









    PODŚWIETLENIE TUNELU
    Musimy wyjąć tunel, czyli odkręcamy zapalniczkę i ramkę tylną. Odkręcamy i wyciągamy przednią popiołkę i ramkę.
    Odkręcamy boczki tunelu przednie, Odkręcamy przód tunelu, wyciągamy tunel do góry, manewrując hamulcem ręcznym.
    Mając tunel na boku, odczepiamy wtyczkę zapalniczki i wtyczkę przycisku blokady.
    Przycisk podważamy i wyciągamy płytkę z diodami. Zapalniczkę ciężko wyjąć, bo są niedostępne blokadki.
    Trzeba podważyć i wyłamać ramkę, potem wyjąć do góry całość i wyjąć zapalniczkę z kolorwej ramki.
    Warto przy tym pomyśleć i pooglądać styki i zaczepy Wymieniamy diodkę w przełączniku.
    Wymieniamy ramkę na czerwoną 1J0 919 341 A (42zł). Składamy wszystko w odwrotnym kierunku.
    Najpierw wkładamy ramkę gniazda do tunelu, potem wsuwamy odpowiednio gniazdo zapalniczki w ramkę!






    LUSTERKO WEWNĘTRZNE (z czujnikiem deszczu/światła)
    Rozpoławiamy obudowę czujnika, podważamy blaszki z boku i zzsuwamy lusterko ze stopką w dół, odczepiamy wtyczkę.
    Podważamy ramkę lusterka ostrożnie! dookoła, zdjęciach widać zaczepy, zdejmujemy ramkę, odłączamy lusterko.
    Diodka na płytce jest bardzo mała, uważać żeby się nie oderwała ze ścieżką przy wylutowywaniu.
    Wymieniamy diodę, składamy ostrożnie i zaczepiamy lusterko.








    Dziękuję za uwagę. Pozdrawiam. Piję piwo. :szeroki_usmiech




    =================================================
    =================================================
    =================================================
    =================================================
    =================================================
    =================================================


    ----------------------------------------------------------------------------------------
    update dla O2FL wrzesień 2016

    Lutowanie w O2FL jest niefajnym tematem bo dyrektywy RoHS spowodowały,
    że cyna jest typu bezołowiowego, co powoduje problem z temperaturą topnienia
    także należy uważać aby elementów nie przegrzać i nie oderwać ścieżek

    DSG
    wyciągamy podważając ramki srebrną i czarną
    odczepiamy panelik diod od ramki od spodu i odczepiamy wtyczkę
    rozbieramy obudowę paneliku i wszystko jest na wierzchu







    WŁĄCZNIK ŚWIATEŁ
    włącznik bardzo podobnie jak w O2, tylko po prostu od tyłu odkręcamy obudowę
    rozmieszczenie diod jest inne i są takie malutkie też



    CLIMATRONIK
    też bardzo podobnie do O2, nawet łatwiejszy do rozebrania
    do przeróbki też bo nie ma wyświetlaczy LCD i pokręteł do grzania dupek
    szybko miło i przyjemnie, dodatkowo można kolorami poszaleć
    ja zrobiłem tylko podświetlenie czerwone, reszta ori zielono/pomarańczowa







    TUNEL ŚRODKOWY na czerwono + USB 5V + CB
    w związku z tym, że oprócz zmiany podświetlenia tunelu, postanowiłem założyć zasilanie USB 5V
    i podłączyć radio CB poprzez filtr do zasilania i umieścić w schowku/podłokietniu, powstał mini tutorial.

    Ponieważ w O2FL oprawka zapalniczki nie jest podświetlana na zielono jak w O2, tylko wcale
    należy zaopatrzyć się w czerwoną/zieloną oprawkę zapalniczki, nowe gniazdo zapalniczki i wtyczkę zapalniczki (w O2 są inne)
    a także ładowarkę zapalniczkową USB na dwa gniazda, kabelek z gniazdem USB i filtr zasilający do CB







    wyciągamy tunel i wyciągamy z niego gniazdo zapalniczki oraz guzik centralnego
    a także odłączamy AUX i wyjmujemy gniazdko





    nasze gniazdo USB nie pasuje za bardzo w otwór, więc mocujemy od dołu na klej dwuskładnikowy
    w miarę dobry szybkoschnący klej i się uda nawet nie upaprać
    od razu umocowałem wewnątrz podłokietnika uchwyt na CB Smart AnyTone
    i można już też włożyć nową oprawkę zapalniczki i obsadzić gniazdo
    (wcześniej nie wkładajcie na sucho zapalniczki do oprawki za głęboko), bo przy samym końcu się zatrzaśnie i będzie wyciąganie!











    potem to robota elektryczna, ucinamy wtyczkę do starej zapalniczki dwupinową
    i zakładamy nowo zakupioną 3-pinową, przy czym podłączenie żaróweczki bierzemy z guzika centralnego
    z wiązki zapalniczki wziąłem 12V do filtra z filtra do schowka wciągnąłem zasilanie CB
    z wiązki wziąłem też 12V do ładowarki USB z której wylutowałem jedno gnizado i podłączyłem do gniazdka w podłokietniku
    do drugiego wyjścia USB podłączyłem kabel micro USB do ładowania, który też wychodzi podłokietnikiem
    podciągnąłem też do podłokietnika anetenę CB
    wszystko schowane ładnie w tunelu środkowym, i wszystko można do schowka schować (łącznie z gruchą od CB)
    dodatkowo założyłem wtyczkę/gniazdo, co by można było zdjąć cały tunel bez szarpania się












    COLUMBUS
    Nie jest to prosta sprawa jak w Stream'ie, bo diody są naprawdę malutkie.
    I te malutkie zmieniamy na też malutkie lub jeszcze mniejsze czerwone.
    Lutowanie ze względu na ROHS też nie jest łatwe.





    Przed:


    Po:




    Nie było prosto. Nie wszytsko się lutowało jak trzeba. Diody są tak małe, że kilka mi zginęło:



    KIEROWNICA MULTIFUNKCYJNA
    Bardzo podobnie do O2, z tym że diody są małe jak w Columbusie
    Można jednak podejść z diodami 3528. Prosto i przyjemnie.







    Na tym kończę ten wątek, życzę owocnych modów i relaksu.
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
    poprzednie modele:
    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

    Komentarz


    • #3
      W panelu glownym do szyb jest 6 dioda ktora zmienia sie na pomaranczowy po zablokowaniu szyb. Jak to u Ciebie wyglada teraz po zablokowaniu ?? Normalnie ta zielona nie gasla chyba w ori panelu - juz duzo minelo odkad to rozbieralem.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        W panelu glownym do szyb jest 6 dioda ktora zmienia sie na pomaranczowy po zablokowaniu szyb. Jak to u Ciebie wyglada teraz po zablokowaniu ??
        Własnie też jestem ciekaw?? To samo jest w guziczku od ryglowania drzwi :roll:
        Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #5
          tam są dwie, zielona i pomarańczowa
          zielona->czerwona, pomarańczowa zostaje
          ta pomarańczowa świeci dużo jaśniej i zakrywa kolor zielony czy czerwony
          myślę nad wsadzeniem czerownej o większej jasności,
          wtedy po zablokowaniu drzwi będzie się świeciło na mocniej czerwono
          wariacje jak najbardziej dozwolone
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #6
            Kurczę też myślę o tym modzie ale trochę boję się rozbierać licznik a tym bardziej Columbusa W każdym razie poszedł bym raczej w stronę bieli i czerwieni na wskazówkach
            Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • #7
              licznik to pikuś, gorzej będzie z radiem, ale wszystko da się zrobić
              będzie tutorial do szafy i do streama, columbusa nie posiadam
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • #8
                Radio to pikus (mialem Audience), ja rozbieralem wszystko lacznie z maxi-dotem bo mialem jasne diody i po zlozeniu maxi-dot ledwo swiecil Generalnie ciezko znalezc biale ktore nie swieca az tak mocno - zamiast 1600lm jakies 800

                Teraz FL-ce gdzie licznik juz jest bialy, to jakos dziwnie robic reszte z zielonego na czerwone - licznika nie chce przerabiac - podoba mi sie.

                Aha - przelacznik od ryglowania w autach gdzie nie ma DSG daje sie wyjac w zasadzie bez problemu, mozna go od spodu wyjac. Przy DSG trzeba rozebrac caly ten panel, bo od strony lewarka nie ma dostepu.

                Wrzucam fotke srodka - jak bylo u mnie.
                W radiu wlot na CD byl na czerwono, na tym zdjeciu to nie wyszlo


                krzynol, W klamkach trzeba bylo wyciac otworek i wsadzic te prostokatne diody do podswietlenia klameczek - bo ori zestaw to jakos drogo wychodzi, a tu troche zabawy za kilka zlotych i radocha wieksza.

                Do tego nie zapomnij o nawiewach Wtedy bedzie pelen wypas
                Załączone pliki
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Maicroft
                  Radio to pikus (mialem Audience)
                  To już wiem, kto sprzedawał je na allegro za ok 400 plnów - chciałem je kupić
                  "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                  Komentarz


                  • #10
                    Biszczu, Watpie Ja wiem gdzie ono jezdzi obecnie :twisted:
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #11
                      zawsze mi się podobało białe podświetlenie, może u siebie poszukam, kto by takie coś mi zrobił :roll: :roll: :roll: :roll:

                      krzynol, fajnie Ci wyszło
                      "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                      Komentarz


                      • #12
                        Krzynol, a nie masz teraz na zbyciu kilku starych, zielonych diód? ;-)
                        Przymierzam się do zakupu panel sterowania szyb z VW z chromowanymi końcówkami, ale tam właśnie są czerwone diody i coś będę musiał z nimi zrobić ...
                        Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                        Komentarz


                        • #13
                          ja przyciski robię na czerwono
                          z tym białym to jeszcze nie wiem bo dla mnie to za jasno
                          gieu, mam i chętnie oddam
                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz


                          • #14
                            a czy po wymianie diod tez dalej działa regulacja podświetlenia :roll:

                            Komentarz


                            • #15
                              andrzej-tdi, a czemu ma nie działać?
                              działa bez problemu
                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                              poprzednie modele:
                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                              Komentarz


                              • #16
                                pytanie z innej beczki jakich uzywacie lutownic do montazu SMD mozecie podeslac fotki
                                Cupra 2.0 TFSI 305KM/420Nm

                                https://www.youtube.com/watch?v=_SAtv9muPcE

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez krzynol
                                  andrzej-tdi, a czemu ma nie działać?
                                  działa bez problemu
                                  Nie posiadam akurat w tej kwest za dużo wiedzy wiec wolałem się dopytać bo coś mnie korci o zmianę podświetlenia.
                                  Jeszcze jak byś mógł podać jakieś na miary na te diody SMD rodzaj, wielkość i czy wszedzie są takie same czy inne to bym Ci był bardzo wdzięczny

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    fajnie to wyglada,mozna pomyslec o czyms takim
                                    Skoda Forever jednak
                                    Vw Golf I II III
                                    Opel Omega C
                                    Peugeot 206 HDi
                                    Vw Golf V 1,9 tdi 90 koni
                                    Citroen C5 2.0 Hdi Audi A8 2001 D2 3.3 TDi
                                    Skoda Octavia II 2005 elegance kombi
                                    Skoda Octavia II 2009 FL 1.9 TDi
                                    VW Golf VI 2011 1.6 Tdi
                                    Skoda Octavia II FL RS kombi

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      hubi2000, andrzej-tdi, czytajcie wątek od początku uważnie
                                      jest o diodach i o lutownicach
                                      konkretnie ile diod jest w różnych miejscach, sukcesywnie pojawia się w kolejnych odcinkach
                                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                      poprzednie modele:
                                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        krzynol, Ty dopasowujesz kolor do lampki a ja musiałem dopasować do RNS'a :szeroki_usmiech

                                        jedyny problem miałem z przyciskiem od parktronica - po prostu delikatnie żarzy się dioda po wyłączeniu świateł - jak światła są włączone to dioda świeci oczywiście prawidłowo
                                        ale co ciekawe nie żarzy się jak przełącznik świateł jest w pozycji auto
                                        jest to na tyle delikatne, że nawet nie widać jak przycisk jest złożony

                                        Ty jesteś magik w tym temacie to może wiesz co powinienem poprawić?
                                        Moja była "Czarnula" O2 (swap 2.0 FSI)
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33422

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez El Zygmunto
                                          problem miałem z przyciskiem od parktronica
                                          dojdę do guzików to popatrzę, rozumiem, że na czerwono masz?
                                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                          poprzednie modele:
                                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            U mnie nie bylo problemu. Mialem zmienione w tym od ASR, TMP, P, do tego zmieniona dioda na czerwona w tej od wylaczonej poduszki
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              hubi2000 a np... taką Link

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Mam pytanko czy podczas zabiegu na diodach uzywacie Odsysacza elektrycznego




                                                Cupra 2.0 TFSI 305KM/420Nm

                                                https://www.youtube.com/watch?v=_SAtv9muPcE

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  W swoim poprzednim autku wymieniałem całość oświetlenia wnętrza (podświetlenie zegarów, przyciski, lampki podsufitki itp.) na niebieskie LED i używanie odsysacza do cyny było przy lutowaniu niepotrzebne, a wręcz kłopotliwe (taki odsysacz nadaje się jedynie do odsysania starej cyny, jaka pozostaje po wylutowaniu starego elementu - a w przypadku wymiany LED na LED, lub żarówek na LED ilość starej cyny jest znikoma). Ważne jest, aby nie przegrzać diody przy jej wlutowywaniu - przegrzanie może spowodować jej uszkodzenie (które skutkować będzie krótkim czasem jej świecenia), lub wręcz stopienie (co całkowicie uszkodzi diodę LED). Osobiście przekonałem się, że najmniej żywotne są LED-y niebieskie, później czerwone, a najbardziej żywotne są białe (zielonych nie testowałem) - chodzi mi o 3 mm diody LED i SMD przystosowane napięciem do instalacji samochodowej, które nie wymagają użycia rezystora.
                                                  Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
                                                  MOJA FURKA

                                                  Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

                                                  Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X